Novell Pulse i Google Wave - podstawa to komunikacja
Novell przedstawił przeznaczoną dla korporacji platformę wspomagania pracy zespołowej w czasie rzeczywistym – Novell Pulse. Poinformował również, że wspólnie z firmą Google pracuje nad umożliwieniem użytkownikom Novell Pulse i Google Wave bezproblemowej współpracy przy wykorzystaniu obu systemów.
Novell Pulse została zaprezentowana na konferencji Enterprise 2.0 w San Francisco. Jej ważną zaletą jest możliwość współdziałania z Google Wave za pośrednictwem protokołu federowania, co umożliwia użytkownikom Novell Pulse komunikowanie się w czasie rzeczywistym z użytkownikami innych rozwiązań opartych na Wave.
- Stworzyliśmy Google Wave i jego otwarty protokół federowania, by umożliwić ludziom bardziej efektywną pracę zespołową i komunikację – mówi Lars Rasmussen, szef programistów Google Wave - Obsługa protokołu federowania Google Wave przez Novell Pulse to bardzo dobra wiadomość.
Novell Pulse stawia filtrowanie i kontrolę uprawnień
Rozwiązanie Novell Pulse, ma ułatwiać cyfrową komunikację, wspierać powstawanie nowych pomysłów i współdzielenie informacji. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do Google Wave. Ułatwia ono użytkownikom radzenie sobie z nadmiarem informacji dzięki możliwości filtrowania śledzonych tematów i osób, a także składowania plików różnych typów w powiązaniu z grupami i konwersacjami.
Novell Pulse ma być bezpieczne dzięki konfigurowaniu kont użytkowników, logowaniu i kontroli uprawnień odbywającej się z wykorzystaniem korporacyjnych systemów zarządzania tożsamością, co pozwala na integrację z istniejącymi w firmie procesami.
Praca zespołowa w Novell Pulse
Wspomaganie pracy zespołowej odbywa się dzięki wykorzystaniu takich mechanizmów, jak jednoczesna edycja dokumentu online czy współdzielenie i opatrywanie komentarzami dokumentów tradycyjnych aplikacji biurowych (wszystko w czasie rzeczywistym).
Novell Pulse ma też jednolitą skrzynkę odbiorczą. Umożliwia ona użytkownikom podgląd, sortowanie i filtrowanie zebranych w jednym miejscu wszelkich informacji osobistych i zawodowych pochodzących z różnych usług społecznościowych, poczty elektronicznej, Google Wave itp.
Mechanizmy blogów społecznościowych umożliwiają użytkownikom współdzielenie, monitorowanie i komentowanie tematów i pomysłów. Ponadto dostępne jest monitorowanie obecności pracowników w czasie rzeczywistym.
Start Novell Pulse dopiero w 2010
Wersja beta Novell Pulse zostanie udostępniona wybranym użytkownikom na początku roku 2010. Rozwiązanie zostanie publicznie udostępnione w pierwszej połowie roku 2010 w wersji dla infrastruktury typu cloud, zaś w wersji dla infrastruktury konwencjonalnej w późniejszym terminie. Więcej informacji na temat Novell Pulse można znaleźć pod adresem www.novell.com/pulse.
Demonstrację produktu można obejrzeć na stronach Novella
Źródło:
Dziennik Internautów
Data dodania:
06.11.2009 10:54, przez: ches_ter
Czytano:
2652 razy
Ocena:
- Brak ocen
|
|