Facebook najszybszy, ale nie najstabilniejszy
Facebook to najszybciej działający serwis społecznościowy - wynika z badań firmy AlertSite. Być może jest to jeden z elementów jego sukcesu. Da się przy tym zauważyć, że inne serwisy społecznościowe także nie ustają w dążeniu do jak najbardziej płynnego działania.
Firma AlertSite ogłosiła Facebooka najszybszym serwisem społecznościowym już w poprzednim kwartale. Teraz natomiast opublikowała wyniki badania szybkości serwisów społecznościowych za trzeci kwartał (Q3 Web Performance Index for Social Networks).
Okazuje się, że według AlertSite Facebook nadal jest najszybszy, ale stracił na stabilności. Średni czas odpowiedzi w przypadku Facebooka wynosił w okresie lipiec-wrzesień 1 sek. i był o 0,2 sek. lepszy niż w poprzednim kwartale.
Drugi pod względem szybkości był LinkedIn, którego czas reakcji wynosił średnio 1,33 sek. (wynik nieco gorszy niż w poprzednim kwartale). Na trzecim miejscu był YouTube - 1,6 sek. Twitter i MySpace zanotowały czasy reakcji w okolicach 3 sek.
Twitter był tym serwisem, który przyśpieszył najbardziej. W poprzednim kwartale jego średni czas reakcji wynosił 4,54 sek. Twórcom serwisu udało się przyśpieszyć o 35%.
Inaczej wyglądają wyniki w zakresie dostępności serwisów społecznościowych. Najbardziej stabilny był LinkedIn, który był dostępny przez 99,97% czasu. Nieznacznie gorsze były YouTube (99,96%) oraz MySpace (99,89%).
Facebook i Twitter miały wynik poniżej średniej. Były dostępne przez odpowiednio 99,76% oraz 99,74% czasu. Na wynik Facebooka z pewnością miała wpływ wrześniowa awaria, którą określono jako "największą od lat".
Nietrudno zauważyć, że osiągnięte wyniki są dobre, jak na strony o takiej wielkości i zasięgu. Są też lepsze niż w ubiegłym kwartale. Można więc powiedzieć, że największe serwisy społecznościowe nie ustają w dbaniu o szybkość i stabilność. Ma to zresztą znaczenie. Moda na dany serwis i "efekt nowości" mogą pozwolić na przyciągnięcie rzesz internautów, ale utrzymanie ich zaangażowania i poziom wykorzystania funkcji serwisu zależy od rzeczy tak prostych, jak użyteczność, szybkość i dostępność.
Źródło:
Dziennik Internautów
Data dodania:
30.10.2010 10:03, przez: ches_ter
Czytano:
13789 razy
Ocena:
- Świetny (5/5)
Liczba ocen: 1
|
|